Yabancı Diller YüksekokuluGuneyKuzeySarıtepeEnglishYADYOK


BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ
YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU (YADYOK)

2017-18 AKADEMİK YILINDA HAZIRLIK EĞİTİMİ ALACAK KAYITLI ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN DÜZEY BELİRLEME SINAVI  (DBS) DUYURUSU

SINAV TARİHİ: 18 Eylül 2017
SINAV SAATLERİ:

1. Oturum: 10:30 – 11:35  (En geç 9:45’te sınav yerinde olunuz.)   HEM KUZEY HEM SARITEPE KAMPÜS'TE
2. Oturum: 12:30 – 13:35  (En geç 11:45’te sınav yerinde olunuz.)  SADECE KUZEY KAMPÜSTE

ÖNEMLİ UYARI:
Öğrenci sayıları beklenenden fazla olduğu takdirde SADECE KUZEY KAMPÜSTE 3. bir sınav oturumu daha gerçekleştirilebilinir:
3. Oturum: 14:30 – 15:35  (En geç 13:45’te sınav yerinde olunuz.)


Sınav oturumlarına ilişkin bilgi, 15 Eylül 2017 tarihinde Kuzey Kampus Yeni YADYOK Binası ve YADYOK web sayfasında (www.yadyok.boun.edu.tr) ilan edilecektir.  

SINAV BİLGİSİ:

2017-18 Akademik yılında Hazırlık Eğitimi alacak olan kayıtlı bütün öğrenciler, 18 Eylül 2017 Pazartesi günü yapılacak İngilizce Düzey Belirleme Sınavı’na (DBS) girmekle YÜKÜMLÜDÜRLER. Bu sınav, öğrencinin Hazırlık Birimi’nde hangi düzeyde (Programda) İngilizce eğitim alacağını belirler. Öğrenciler Düzey Belirleme Sınavı’na öğrenim görecekleri Kampüslerde girecektir.

Yurt başvurusu onaylanarak Kilyos yurtlarında kalmaya hak kazanan TÜM öğrencilerimiz sınava Sarıtepe Kampüs’te gireceklerdir. Yurt başvurusunda bulunmayan ya da yurt başvurusu onaylanmayan TÜM öğrenciler sınava Kuzey Kampüs’te gireceklerdir. Yurt başvuru sonuçları Yurtlar Müdürlüğü tarafından 15 Eylül 2017 tarihinde ilan edilecektir.

Kuzey Kampüs ve Sarıtepe Kampüsü Öğrenci Listesini görmek için tıklayınız.

       Öğrencilerin DBS’ye girebilmeleri için sınav başvurusu yapmalarına gerek yoktur.     İngilizce yeterlik muafiyetini BÜYES/BUEPT, TOEFL® IBT / PBT veya  IELTS(Akademik)          sınavları ile sağlamamış ve 2017-2018 Akademik yılında Hazırlık Eğitimi alacak olan tüm öğrencilerin isimleri DBS’ye girecekler listesinde yer alacaktır. Düzey Belirleme   Sınavına katılmayan öğrencilerin Hazırlık sınıfı yerleştirmeleri doğrudan Program 1         (Başlangıç seviyesi) sınıflarına yapılacaktır.

SINAV YERİ:

Kuzey Kampüs’te Öğrenim Görecek Öğrenciler için: Kuzey Kampüs

Sarıtepe Kampüs’te Öğrenim Görecek Öğrenciler için: Sarıtepe Kampüs

Kuzey Kampüs ve Sarıtepe Kampüsü Öğrenci Listesini görmek için tıklayınız.

Sınav salonlarına ilişkin bilgi, 15 Eylül 2017 tarihinde Kuzey Kampus Yeni YADYOK Binası ile Kilyos Sarıtepe Kampüsü YADYOK Binasında bulunan ilan panolarında ve YADYOK web sayfasında (www.yadyok.boun.edu.tr) ilan edilecektir.                                                                                               

SINAV SONUÇLARI:

Sınav sonuçları 19 Eylül 2017 tarihinde Kuzey Kampus Yeni YADYOK Binası ile Kilyos Sarıtepe Kampüsü YADYOK Binası’nda bulunan ilan panolarında ve YADYOK web sayfasında (www.yadyok.boun.edu.tr) ilan edilecektir.                                                                                             

SINAV İÇERİĞİ:

Düzey Belirleme Sınavı, Dilbilgisi ve Yazma bölümlerinden oluşmaktadır. Toplam sınav süresi 1 saat 5 dakikadır. Dilbilgisi bölümü çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır. Yazma bölümünde ise adayların verilen konuyla ilgili 20 dakika içerisinde bir paragraf yazılması istenmektedir.

     ÖNEMLİ NOTLAR:

  1. Toplam sınav süresi 1 saat 5 dakikadır.

  2. Öğrencilerin kimlik kontrolü için beraberlerinde bir adet resimli kimlik (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, öğrenci kimliği) bulundurmaları gerekmektedir. Resmi güncel olmayan adayların kimlikleri kabul edilmeyecektir.

  3. Öğrencilerin sınav için beraberlerinde HEM kurşun kalem HEM DE tükenmez kalem (mavi ya da siyah renk)getirmeleri gerekmektedir. Mavi ve siyah renklerin dışında tükenmez kalem kullanılması yasaktır.

  4. Öğrenciler, sınav salonlarında kendilerine verilen sıra numaralarına göre yerlerini alacaklardır.